V obci je zachovaná murovaná zvonica zo začiatku 19. storočia, ktorá je hodnotným dokladom ľudovej architektúry. Kostol patrí do farnosti Kysucký Lieskovec a je zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Zasvätil ho Kardinál Chryzostom Korec v roku 2000.

• Výsledky volieb do VÚC v našej obci nájdete - TU.

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 26.10.2017 o 15.30 hod.

krv

• Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 28.9.2017 o 15.30 hod.

• Stanovisko okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Čadci k žiadosti podanej vo veci značenia "Zákaz státia" nájdete TU.

•  Zhodnotenie stavu miestnych komunikácií nájdete TU.

• Jazyková škola pre dospelých aj deti. Celú ponuku nájdete TU.