Lodno

Obec Lodno

mapa

Poloha obce na Slovensku
(zdroj: Freemap.sk) 

mapa2

Turistická mapa obce
 (zdroj: lodno.oma.sk)

                

           Lodno je obec v Žilinskom kraji, nachádza sa v okrese Kysucké Nové Mesto v administratívnom celku dolných Kysúc. Rozloha katastra je 885 ha.

Obec leží v severnej časti Kysuckej vrchoviny, v doline medzi dvoma vrchmi, Kýčerou a Plešou v pramennej oblasti Lodnianskeho potoka. Chotár obce má vrchovinný až hornatý povrch s nadmorskou výškou od 510 do 840 m.n.m. Tvoria ho treťohorné horniny. Prevládajú hnedé lesné pôdy. Svojou rozlohou ako aj počtom obyvateľov patrí medzi menšie obce regiónu.

V obci je zachovaná murovaná zvonica zo začiatku 19. storočia, ktorá je hodnotným dokladom ľudovej architektúry. Kostol patrí do farnosti Kysucký Lieskovec a je zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Zasvätil ho Kardinál Chryzostom Korec v roku 2000.

                                                      

 

 

Mapový portál obce Lodno

banner Vítame Vás a predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

 

Čítať ďalej: Obec Lodno

Plánovaný nový vzhľad priestranstva pred kostolom a obecným úradom

 

Aktuality

 

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 8.2.2018 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 1.2.2018 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

karneval


 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 18.12.2017 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

 •   Obec Lodno, v zastúpení starostkou obce, pozýva všetky detičky na deň Sv.  Mikuláš, ktorý rozdá detičkám balíčky so sladkosťami. Mikuláš príde do sále kultúrneho domu 10.12.2017  o 15 .00 hodine.

 • Výsledky volieb do VÚC v našej obci nájdete - TU.

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 26.10.2017 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

krv


 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 28.9.2017 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

 • Stanovisko okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Čadci k žiadosti podanej vo veci značenia "Zákaz státia" nájdete TU.

 •  Zhodnotenie stavu miestnych komunikácií nájdete TU.

 • Jazyková škola pre dospelých aj deti. Celú ponuku nájdete TU.

Čítať ďalej: Aktuality