Lodno

Obec Lodno

mapa

Poloha obce na Slovensku
(zdroj: Freemap.sk) 

mapa2

Turistická mapa obce
 (zdroj: lodno.oma.sk)

                

           Lodno je obec v Žilinskom kraji, nachádza sa v okrese Kysucké Nové Mesto v administratívnom celku dolných Kysúc. Rozloha katastra je 885 ha.

Obec leží v severnej časti Kysuckej vrchoviny, v doline medzi dvoma vrchmi, Kýčerou a Plešou v pramennej oblasti Lodnianskeho potoka. Chotár obce má vrchovinný až hornatý povrch s nadmorskou výškou od 510 do 840 m.n.m. Tvoria ho treťohorné horniny. Prevládajú hnedé lesné pôdy. Svojou rozlohou ako aj počtom obyvateľov patrí medzi menšie obce regiónu.

Obec vznikla z  pôvodného kopaničiarskeho osídlenia, keď sa v prvej polovici 17. storočia vyčlenila z chotára Kysuckého Lieskovca. Ľudia sa v minulosti zaoberali drotárstvom, sitárstvom, riečičiarstvom, spracúvaním dreva a  pestovaním ovocia, najmä hrušiek. Historicky najcennejší objekt v obci je zvonica a zvon, ktorý bol odliaty v roku 1805 v  známej dielni rodiny Knoblochovcov. Dominantou je rímskokatolícky kostol. Kostol patrí do farnosti Kysucký Lieskovec a je zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Zasvätil ho Kardinál Chryzostom Korec v roku 2000.

                                                      

 

 

Mapový portál obce Lodno

banner Vítame Vás a predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

 

Čítať ďalej: Obec Lodno

Plánovaný nový vzhľad priestranstva pred kostolom a obecným úradom

 

Aktuality

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 30.6.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

dhzsutaz

 hody22

 
 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 28.4.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 3.3.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 16.12.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

Mikuláš 2021

Keďže čoraz častejšie nastávajú situácie, že Mikuláš sa kvôli nedostatku snehovej pokrývky nemôže dostať všade, rozhodol sa vymeniť svoje sane za niečo rozumne výkonné a terénnejšie :)


 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 30.9.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

 • Obec Lodno dáva do pozornosti odborné neštátne zdravotnícke zariadenie MedMedikal Klinik v Oščadnici.
  Špičkoví odborníci vám poskytnú komplexnú zdravotnícku starostlivosť.
  Kompletný zoznam ambulancií nájdete - TU.
   

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 24.6.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

ockovanie


 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 27.5.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

Žilinský samosprávny kraj

dáva do pozornosti motivačné videá k vakcinácii


scitanie2


Tlačivá potrebné na zápis detí do MŠ na nový školský rok 2021/2022scitanie 2

 


 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 4.3.2021 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.


scitanie

Už 15. 2. 2021 sa začne Sčítanie obyvateľov aj v obci Lodno!

Urobte aj Vy klik pre lepšie Slovensko a rozhodnite o tom, kam sa bude uberať naša krajina, ale aj naša obec ďalších 10 rokov.

Sčítať sa dokážete sami elektronicky z pohodlia Vášho domova, pričom vyplnenie formulára Vám zaberie približne 10 minút. Sčítajte sa cez formulár na www.scitanie.sk alebo pomocou mobilnej aplikácie.

Ak sa nemôžete sčítať sami, poproste blízku osobu alebo rodinného príslušníka, aby Vám pomohli so sčítaním sa.

V prípade otázok zavolajte na obecný úrad na číslo 041/423 17 21 či na call centrum 02/20 92 49 19. Pretože aj Váš klik môže rozhodnúť.

Vopred ďakujeme všetkým obyvateľom za spoluprácu.

Obecný úrad Lodno

 

 

Najčastejšie otázky FAQ k SODB 2021: https://www.scitanie.sk/mohlo-by-vas-zaujimat/spytali-ste-sa-nas-faq  • Chcete mať najnovšie informácie z rozhlasu vašej obce? Pokiaľ máte k dizpozícii mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple,odteraz máte možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play (Obchod Play) alebo AppStore aplikáciu ‘Moja Obec’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách.

  Bližšie informácie v letáku - TU.
 • 05-clanok


 • OZNAM 
  Obec Lodno ponúka sálu kultúrneho domu na rôzne spločenské udalosti, svadby, jubileá, oslavy krstín, plesy, kary a pod. sálu kultúrneho domu. Cenník prenájmu nájdete na tomto odkaze.

  Číslo tel. :  0414231721, 0903508339

Čítať ďalej: Aktuality