Lodno

Obec Lodno

mapa

Poloha obce na Slovensku
(zdroj: Freemap.sk) 

mapa2

Turistická mapa obce
 (zdroj: lodno.oma.sk)

                

           Lodno je obec v Žilinskom kraji, nachádza sa v okrese Kysucké Nové Mesto v administratívnom celku dolných Kysúc. Rozloha katastra je 885 ha.

Obec leží v severnej časti Kysuckej vrchoviny, v doline medzi dvoma vrchmi, Kýčerou a Plešou v pramennej oblasti Lodnianskeho potoka. Chotár obce má vrchovinný až hornatý povrch s nadmorskou výškou od 510 do 840 m.n.m. Tvoria ho treťohorné horniny. Prevládajú hnedé lesné pôdy. Svojou rozlohou ako aj počtom obyvateľov patrí medzi menšie obce regiónu.

Obec vznikla z  pôvodného kopaničiarskeho osídlenia, keď sa v prvej polovici 17. storočia vyčlenila z chotára Kysuckého Lieskovca. Ľudia sa v minulosti zaoberali drotárstvom, sitárstvom, riečičiarstvom, spracúvaním dreva a  pestovaním ovocia, najmä hrušiek. Historicky najcennejší objekt v obci je zvonica a zvon, ktorý bol odliaty v roku 1805 v  známej dielni rodiny Knoblochovcov. Dominantou je rímskokatolícky kostol. Kostol patrí do farnosti Kysucký Lieskovec a je zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Zasvätil ho Kardinál Chryzostom Korec v roku 2000.

                                                      

 

 

Mapový portál obce Lodno

banner Vítame Vás a predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

 

Čítať ďalej: Obec Lodno

Plánovaný nový vzhľad priestranstva pred kostolom a obecným úradom

 

Aktuality

 

pozvanka na mikulasa


c0175f536bb5b21bb0cb42e7e0737df7 • Starostka obce Mgr. Monika Tvrdá zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 28.9.2023 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.


RL-plagatprogram


Sezónny zber použiteľného textilu v spolupráci s neziskovou organizáciou EKOCHARITA

Spoločnosť EKOCHARITA uskutoční v našej obci zber obnoseného šatstva, ešte použiteľného, napr. letného a zimného oblečenia , zachovalého bytového textilu, rovnako aj topánky a kabelky. Oblečenie nesmie byť znehodnotené, špinavé, navlhnuté, zatuchnuté a musí byť zabalené vo vhodnom obale. Ďalej zberá detské hračky, VHS kazety, MC kazety, DVD filmy, PS hry, hudobné CD a aj knihy. Občania môžu nosiť staré šatstvo a pod. ku obecnému úradu (ku kotolni) do konca augusta.

Ďakujeme za pomoc tým, čo to potrebujú.


 • Doručenie oznámení o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie, doručenie žiadosti o vydanie hlasovacieho lístka na Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať v sobotu 30. 9. 2023 od 7:00 do 22:00 h.
  E-mail. adresa:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

volby


hody23


 • Starostka obce Mgr. Monika Tvrdá zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 22.6.2023 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

aktivacia


 • Starostka obce Mgr. Monika Tvrdá zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 18.5.2023 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

prenajom


den-matiek-18 1
TRIEDIO

DRUHYO
 • Starostka obce Mgr. Monika Tvrdá zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 9.2.2023 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.


dlh •  Starostka obce Mgr. Monika Tvrdá zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 29.12.2022 o 15.30 hod. Celá pozvánka - TU.

uvitanie


Screenshot 1


 • Chcete mať najnovšie informácie z rozhlasu vašej obce? Pokiaľ máte k dizpozícii mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple,odteraz máte možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play (Obchod Play) alebo AppStore aplikáciu ‘Moja Obec’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách.

  Bližšie informácie v letáku - TU.

 • 05-clanok


 • OZNAM 
  Obec Lodno ponúka sálu kultúrneho domu na rôzne spločenské udalosti, svadby, jubileá, oslavy krstín, plesy, kary a pod. sálu kultúrneho domu. Cenník prenájmu nájdete na tomto odkaze.

  Číslo tel. :  0414231721, 0903508339

Čítať ďalej: Aktuality