Lodno

Obec Lodno

mapa

Poloha obce na Slovensku
(zdroj: Freemap.sk) 

mapa2

Turistická mapa obce
 (zdroj: lodno.oma.sk)

                

           Lodno je obec v Žilinskom kraji, nachádza sa v okrese Kysucké Nové Mesto v administratívnom celku dolných Kysúc. Rozloha katastra je 885 ha.

Obec leží v severnej časti Kysuckej vrchoviny, v doline medzi dvoma vrchmi, Kýčerou a Plešou v pramennej oblasti Lodnianskeho potoka. Chotár obce má vrchovinný až hornatý povrch s nadmorskou výškou od 510 do 840 m.n.m. Tvoria ho treťohorné horniny. Prevládajú hnedé lesné pôdy. Svojou rozlohou ako aj počtom obyvateľov patrí medzi menšie obce regiónu.

V obci je zachovaná murovaná zvonica zo začiatku 19. storočia, ktorá je hodnotným dokladom ľudovej architektúry. Kostol patrí do farnosti Kysucký Lieskovec a je zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Zasvätil ho Kardinál Chryzostom Korec v roku 2000.

                                                      

 

 

Mapový portál obce Lodno

banner Vítame Vás a predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

 

Plánovaný nový vzhľad priestranstva pred kostolom a obecným úradom

 

Aktuality

krvvv


staryy


 • Srdečne Vás pozývame na autorskú výstavu historických fotografií Martina Romana. Výstava bude prebiehať 2.-30. októbra 2018 vo foyer Kysuckej knižnice v Čadci. Celú pozvánku nájdete TU.

 • Starostka obce p. Alžbeta Suriaková zvoláva riadne zasadanie OZ v Lodne, ktoré sa koná v zasadačke obecného úradu 27.9.2018 o 15.30 hod. 
  Celá pozvánka - TU.

 • OBEC LODNO vyhlasuje výberové konanie na riaditeľa/ku Materskej školy v Lodne. Podrobné informácie nájdete TU.

 • OBEC LODNO vyhlasuje výberové konanie na riaditeľa/ku Základnej školy v Lodne. Podrobné informácie nájdete TU.

 • OZNAM 
  Obec Lodno ponúka sálu kultúrneho domu na rôzne spločenské udalosti, svadby, jubileá, oslavy krstín, plesy, kary a pod. sálu kultúrneho domu.

  Číslo tel. :  0414231721, 0903508339